تبلیغات
جوانان - دنیای مجازی

دنیای مجازی

شنبه 8 مرداد 1390 09:35 ق.ظ

نویسنده : سلیمان طاهری

 

خودش در حالی که روی یک صندلی نشسته بود از یکی از آن 3 نفر که زن میان سالی بود خواست که نبض دستش را بگیرد و با هر بار احساس کردن نبض یک بار با میله ای به میکروفون بکوبد، زن میانسال هم شروع کرد و عارف چشمانش را بست، چند باری نبض زده شد و بعد هیچ؛ زن میانسال دست عارف را رها کرد و دست به پایین افتاد گویا عارف دیگر جان ندارد و در حین اینکه عارف بنا بر شواهد در دنیا دیگر نبود ...
 

به گزارش آخرین نیوز عارف غفوری دانشجوی جوان ایرانی اهل ارومیه است که 4 سالی است برای تحصیل در ترکیه به سر می برد.

مدتی است که این جوان خوش ذوق ایرانی با انجام كارهای فوق العاده خود سوژه تیتر اول روزنامه ها و شبكه های تلویزیونی تركیه شده است.

 

 

جوان ایرانی در رقابت با بزرگترین شعبده باز دنیا کریس آنجل ( +عکس) www.taknaz.ir
 

 

موضوع و چگونگی مطرح شدن عارف از آنجا آغاز شد که "شو تی وی" یکی از کانال های معروف ترکیه مسابقه استعداد یابی را ترتیب داد که طی این مسابقه افراد مختلفی از ترک زبانان خارج نشین و داخلی در آن شرکت کردند.
 

 

جوان ایرانی در رقابت با بزرگترین شعبده باز دنیا کریس آنجل ( +عکس) www.taknaz.i
 

 

این مسابقه به این شکل بود که هر فرد باید جلوی تماشاگران و هیات سه نفره که به عنوان قاضی و رای دهنده هستند برنامه ای را به انتخاب خود اجرا می کرد، از خوانندگی و رقص گرفته تا کارهای خارق العاده.

 در مراحل مقدماتی این مسابقه که به صورت شهر به شهر انجام شد مردم ترکیه شاهد حضور یک جوان ایرانی به نام عارف غفوری در این مسابقه بودند.

عارف در روز اول مسابقه با انجام کارهایی به سبک "کریس آنجل" توانست با سه رای موافق هیات داوری به مرحله نیمه نهایی برود. ( از خم کردن و شکاندن قاشق بدون دخالت دست گرفته تا ... )

البته خود عارف در پاسخ به اینکه کارهایش شبیه کریس آنجل است، می گوید: من کریس آنجل را دوست دارم اما می خواهم از او متفاوت باشم و می خواهم خودم باشم چرا که در دنیا یک کریس آنجل هست.

غفوری در مرحله نیمه نهایی کارهای عجیب تری را از خود نشان داد که تمامی تماشاگران سالن را بهت زده کرد حتی یکی از داوران به مدت چند دقیقه و به احترام وی ایستاده به تشویق وی پرداخت و عارف در این مرحله نیز با سه رای موافق به فینال رفت.

در فاصله روز نیمه نهایی تا فینال کانالی از ترکیه نبود که عارف و کارهای خارق العاده اش را نشان نداده باشد و این جوان ایرانی به موضوع داغ ترکیه تبدیل شد.

 

 

../upload/39/0.347955001300900216_taknaz_ir.png
 

 

در روز فینال نیز عارف ظاهر شد و در این روز نیز کار عجیب تری نمایش داد؛ در فینال عارف ابتدا سه نفر از تماشاگران را به ضورت کاملاً اتفاقی و رندوم انتخاب و به صحنه دعوت کرد و خودش در حالی که روی یک صندلی نشسته بود از یکی از آن 3 نفر که زن میان سالی بود خواست که نبض دستش را بگیرد و با هر بار احساس کردن نبض یک بار با میله ای به میکروفون بکوبد، زن میانسال هم شروع کرد و عارف چشمانش را بست، چند باری نبض زده شد و بعد هیچ؛ زن میانسال دست عارف را رها کرد و دست به پایین افتاد گویا عارف دیگر جان ندارد و در حین اینکه عارف بنا بر شواهد در دنیا دیگر نبود اتفاقات عجیب تری افتاد که تمامی تماشاگران و حضار ادامه آن را با ترس  عجیبی نگاه کردند البته خود عارف هم در ابتدای نمایش به زیر 18 ساله ها و زنان باردار اخطار داده بود.

 

 

../upload/39/0.860314001300900216_taknaz_ir.jpg
 

 

با این اجرای خارق العاده عارف غفوری، همه انتظار داشتند که وی رتبه اول را کسب کند و در حالی که عارف بین 14 فینالیست که به صورت اس ام اس رای گیری می شد رتبه نخست را داشت، رای گیری به قسمتی رسید که همه حذف شدند و دو نفر باقی ماندند یکی عارف غفوری و دیگری "صفا " که جوان ترکیه ای بود که کارش تقلید صدای بازیگران و خوانندگان بود و در مقابل کارهای عارف چیزی برای گفتن نداشت.

اما در نهایت در کمال ناباوری مردم ترکیه صرفاً به خاطر اینکه عارف ایرانی بود و می خواستند استعداد سال ترکیه، یک ترکیه ای باشد به عارف رای کم تری دارند.

گفتنی است که عارف با مقام دومی جایزه 250000 لیری را برد.

 

 

../upload/39/0.532880001300900217_taknaz_ir.jpg
 

 

مطمئناً  در آینده نچندان دوری خبرهای بیشتری از این جوان ایرانی خواهیم شنید.

آخرین نیوز بزودی قسمت هایی را از کارهای خارق العاده عارف غفوری را به صورت تصویری منتشر خواهد کرد.
 

Views: 288 views    Report this Article
نظر (2)  [ نمایش همه نظرات ]
tarkan_aryan - 06:49 04/22/2011 reply | message
سلام
من هم از طرفداران پرو پاقرص عارف هستم
هر هفته منتظر این برنامه میشستم تا اول شدنشو ببینم چون مطمئن بودم مثل عارف توشون نیست نمایش الیزیون عارف منحصر به فرد هستش
اون اقرار میكرد كه سبك خودشو میخواد رواج بده
مردم تركیه رای زیادی به اون دادند و اول شد
ولی اون مرحله آخر كه بین صفا و عارف شد فرمالیته بود كه خود عارف هم میگفت(غیر رسمی)
ولی حیف كه این استعداد باید تو تركیه شناخته بشه
mina28 - 10:31 03/26/2011 reply | message
ممنون جالب بود

آیا پرسشی ذهن شما رامشغول کرده است ؟ مشکل فنی مهندسی دارید ؟
در پرسش و پاسخ شما پرسشی را مطرح میکنید و سایر اعضا به آن پاسخ میدهند در این سیستم اعضا میتوانند به پاسخ سایرین امتیاز دهند و بعد از 4 روز سیستم به شکل هوشمند بهترین پاسخ را برای شما انتخاب میکند علاوه بر این خود شما نیز میتوانید بهترین پاسخ را انتخاب کنید
برای پاسخ به سایرین اینجا کلیک کنید وبرای پرسش اینحا
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -